’t Hof van Hillegom tijdens de dag van het kasteel
Foto's gemaakt door:
Op tweede pinksterdag, 25 mei was ’t Hof van Hillegom open om te bezichtigen tussen 10.30 uur tot 16.00 uur.
Er werden door de dag heen rondleidingen gegeven door vrijwilliger van Vrienden van Oud Hillegom maar je kon ook op eigen gelegenheid het gebouw bezichtigen. Er werd volop gebruik gemaakt van de rondleidingen deze dag.
’t Hof van Hillegom is een versterkt huis met middeleeuwse fundamenten.
Rond 1345 kwamen hier de Graven van Holland bij elkaar om te vergaderen. In de eeuwen daarna deed ’t Hof dienst als buitenplaats voor adellijke en rijke families.
In 1903 schonk de laatste eigenaar, familie van Waveren, het huis en de tuinen aan de Hillegomse gemeenschap.
Het gebouw is een rijksmonument en werd in gebruik genomen als raadhuis Na de bouw van het nieuwe gemeentehuis is 1987 is ’t Hof volledig gerestaureerd. In de kelder zijn de middeleeuwse gewelven nog aanwezig. Daar is de keuken van de buitenplaats zichtbaar. De kamers op de begane grond en de verdieping zijn in gebruik als trouwzaal, ontvangstruimte en werkkamers voor de Burgemeester en de wethouders. De imposante zolder is nog vrijwel authentiek en daar staan oa de voormalige Burgemeester stoel en stoelen van de raadsleden en het voormalige bureau van de Burgemeester opgeslagen.
