°C
vrijdag 05 december 2025
Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Perdido: Undercurrent Trio & Suzan Veneman

27 september @ 20:30
€16

UNDERCURRENT TRIO & SUZAN VENEMAN presenteren het onlangs uitgebrachte album ‘Cloud Song’. Spannende composities van vier van de beste improvisatoren van Nederland bieden een showcase van verschillende muziekstijlen, stemmingen en meeslepende verhalen. Het album is verkrijgbaar op Zennez Records en op Sound Liaison (voor High-Resolution Audio Recordings).

De muziek van Undercurrent Trio & Suzan Veneman biedt een grote verscheidenheid aan verschillende sferen. Melodieën vanuit het hart vertellen een verhaal terwijl de band door muzikale landschappen beweegt met behulp van verschillende klankkleuren en contrasten. Een avontuurlijke benadering van diverse muziekstijlen creëert filmische muziek in dromerige kleuren, donkere, sombere dikke grooves of scherp, scherp politiek commentaar.

De vier muzikanten verkennen de boeiende en vaak meeslepende composities door veel vrijheid te nemen en door sterk samenspel en felle improvisaties te creëren. De ongebruikelijke instrumentatie van trompet, klarinet, basklarinet, tenorsaxofoon, gitaar en drums biedt de luisteraar een fris geluid. Het gebruik van muzikale ruimte is een sterk punt van de groep.

Line up:
Suzan Veneman (NL) trompet
Iman Spaargaren (NL) tenorsaxofoon & klarinetten
Guillermo Celano (ARG) gitaar
Marcos Baggiani (ARG) drums

De pers schreef over het Nieuwjaarsconcert in het BIMhuis in 2024:
Het is echt te hopen dat Suzan Veneman veel vaker te horen zal zijn met het Undercurrent Trio van rietblazer Iman Spaargaren, die vorig jaar het even opwindende als sprankelende album Cloud Song uitbracht” (Gijsbert Kamer, de Volkskrant, concertrecensie)

Over het album:
‘Cloud Song’ is pure schoonheid gecomprimeerd op een klein zilveren schijfje” (Tom Beetz, Jazzflits)

“Op ‘Cloud Song’ heeft het trio een vierde geestverwant uitgenodigd. Suzan Veneman, een prettig eigenzinnige trompettist met een prachtig geluid” (Robin Arends, Jazzism)

“Het album ‘Cloud Song’ kan gemakkelijk op ‘repeat’ worden gezet om de intens kleurrijke klankcontrasten en speelse interacties te ontdekken” (Bernard Lefèvre, Jazzhalo)

‘De muziek op Cloud Song is verrassend, energiek en neemt de luisteraar mee op een improviserende ontdekkingstocht’ (Musicframes, Mattie Poels)

“Unieke combinatie van dadaïstische melodieën en jazz-minimalisme. Een hypnotiserend en experimenteel ervaring in de stijl van Wim Wenders (windout)

Gegevens

Datum:
27 september
Tijd:
20:30
Kosten:
€16
Evenement Categorieën:
,
Site:
https://www.kultureleraadhillegom.nl/product/undercurrent-trio-suzan-veneman/

Organisator

Kulturele Raad
Bekijk de site van Organisator

Locatie

Kulturele Raad
Pr. Irenelaan 16
Hillegom, Zuid-Holland 2181 CZ
+ Google Maps
Bekijk de site van Locatie