Begin juni start de gemeente met maaien van bermen
Begin juni start de gemeente weer met maaien bermen volgens de richtlijnen van Kleurkeur: een keurmerk voor ecologisch maaibeheer. Dat betekent dat bermen en groenstroken op een natuurvriendelijke manier worden gemaaid, met oog voor biodiversiteit én verkeersveiligheid. Niet elke plek is hiervoor geschikt. Een ecoloog bepaalt van tevoren de plekken waar we op deze manier kunnen maaien.
Wat merkt u hiervan?
U zult zien dat niet alle bermen tegelijk worden gemaaid. Sommige stukken blijven bewust langer staan, zodat bloemen kunnen bloeien en insecten, zoals bijen en vlinders, voldoende voedsel en schuilplekken vinden. Dit heet ‘gefaseerd maaien’ en is een belangrijk onderdeel van het Kleurkeur-beheer.
Waarom deze aanpak?
Met Kleurkeur zorgen we voor een groener en gezonder Hillegom. We beschermen de natuur, verbeteren de leefomgeving voor dieren én zorgen dat het verkeer veilig blijft.
Slim gebruik van groenafval
Het maaien wordt uitgevoerd door firma J. Jonker en Zn. Zij zijn sinds kort aangesloten bij Greenhub Zuid-Holland. Dit netwerk zorgt ervoor dat maaisel en snoeiafval geen afval meer is, maar een grondstof. Het materiaal wordt verwerkt tot onder andere papier, bouwmateriaal of meststoffen. Door deze samenwerking dragen we bij aan een circulaire economie en een groener en gezonder leefgebied. Kijk voor meer informatie op de website van Greenhub Zuid-Holland.
Veiligheid voorop
Op plekken waar het zicht belangrijk is voor de verkeersveiligheid, zoals kruispunten en bochten, blijft de gemeente regelmatig maaien. Veiligheid staat altijd voorop.
Meer informatie
Kijk voor meer informatie op de webpagina Maaien.
Lees ook:
Nieuws
Shirt voor Hillegomse deelnemers aan Vierdaagse Nijmegen
Gemeenteberichten
Werkzaamheden verkeerslichten Leidsestraat
Gemeenteberichten
Timpaan doneert € 50.000 aan Provalu voor horecaleerlijn
Nieuws
